Poradenstvo a podpora

Nonstop linka 0800 212 212

Bezplatná nonstop linka 0800 212 212 pre ženy zažívajúce násilie. Národná linka pre ženy je dôverným a bezpečným priestorom pre ženy, ktoré sú ohrozené alebo zažívajú násilie. 

Viac o linke tu>

Ak ste v ohrození, volajte 158 alebo 112!

Na bezplatnom telefónnom čísle 158 (bezplatné tiesňové číslo polície) alebo 112 (integrovaný záchranný systém) môžete  ohlásiť násilný útok a privolať pomoc polície. Na políciu sa môžete obrátiť aj keď sa obávate o svoj život a zdravie a/alebo život a zdravie vašich detí. Obavy vo vás môže vyvolať vyhrážanie, zastrašovanie zo strany manžela alebo partnera a strach  z toho, že svoje vyhrážky uskutoční.

Pri telefonáte na linku 158 povedzte meno, adresu a oznámte miesto kde sa nachádzate. Ďalej je potrebné popísať situáciu (čo sa deje), kto je okrem vás doma, či je niekto zranený. Ak ide o vážne zranenia, zavolajte rýchlu zdravotnú pomoc na čísle 112 alebo 155. Polícia k vám domov vyšle hliadku. Príchod polície môže na istý čas prerušiť alebo zastaviť násilie.

Organizácie poskytujúce poradenstvo a pomoc

Adresár

Zoznam organizácií zoradených podľa krajov.  Sú to zariadenia sociálnych služieb, pričom niektoré poskytujú kombinované formy pomoci – poradenstvo aj ubytovanie-, iné zas iba poradenstvo alebo iba ubytovanie. Aj tie však vedia odkázať na iné organizácie alebo inštitúcie pre poskytnutie komplexnej pomoci. 

Čítať viac >

Dôležité kontakty

Dôležité kontakty, na ktoré sa môžete kedykoľvek v prípade núdze obrátiť.

Čítať viac >